Charlie Değil İslam Ölüyor


Bu makale 2015-01-10 11:37:53 eklenmiştir.
Ömer Fikret ŞEN

Charlie Mizah Dergisi’ne bir saldırı düzenlendi. Yazının başında belirteyim. Saldıranlar teröristtir. TERÖRİSTTİR.

“İfade özgürlüğü” diye bir kavram var. Charlie Mizah Dergisi de bu hakkından faydalanarak Peygamberle ilgili (küçük düşüren) karikatürler yayınlamış. Daha sonra da İslam’ı temsil ettiğini söyleyen bir örgütün şahısları da bu dergiye saldırı düzenlemiş. Öncelikle hiçbir kurum ya da şahıs İslam’ı temsil edemez. “Önceden fitil günahtı, artık değil” diyen Diyanet de temsil edemez. İslam’ın tek temsilcisi Kuran’dır. Peki Kuran ne diyor? “İsrail oğullarına şunu yazdık ki, kim bir canı bir can mukabilinde veya yeryüzünde fitne çıkarmaya karşılık olmaksızın öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur ve kim onu kurtarırsa bütün insanları yaşatmış gibi olur” diyor. Yani Kuran bunu yasaklıyor.

Peki, “ifade özgürlüğü” denilen kavram bunu doğru kabul eder mi? Yani Charlie bu karikatürleri çizme hakkına sahip mi? Şunu belirterek yazıya devam edeyim! Dünyanın hiçbir yerinde İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ yoktur! Mesela saldırının yapıldığı Fransa’da “Ermeni soykırımı yoktur” demek suçtur. Bu, medeni ülke İsviçre’de de böyle. Mesela Türkiye’de Atatürk hakkında olumsuz fikir beyan etmek suçtur. Çünkü ülkenin kurucusu ve önderidir. İfade özgürlüğü birine küfretme hakkı değildir. İfade özgürlüğü küçük düşürme hakkı değildir. Yani Charlie Dergisi Peygamberi küçük düşürme hakkına sahip değildir. Bu özgürlük değildir. Peki, öldürmek mi gerekir? Hayır! Namaz kılarken önüne pislik atıldığında bile sinirlenmeyen Peygamber’in savunucuları insan öldürmez. Ama maalesef özellikle sosyal medyada “İslam savunucuları” en çok küfür eden, en çok hakaret eden ve en çok tehdit edenlerdir. İslam’ı bunlardan kurtarmak lazım. Paraya ve güce tapanlarla İslam’ı ayırmak lazım. Öldürerek değil, küfrederek değil, tehditle değil...

Bir de “her yerde (Filistin, Arakan, Irak) bir sürü Müslüman öldürülüyor, onlara niye sessiziz” diyen arkadaşlar var. Katılıyorum, hepsine ses çıkarmak lazım. Ama sesimizi en çok bu tarz saldırılara çıkarmamız lazım. En çok bu saldırıları lanetlememiz lazım. Çünkü bunları lanetlersek Müslümanlığı yüceltiriz. Çünkü bu “İslam adına” yapıldığı söylenen bir saldırı. Ölenlerin dini ya da milleti önemli değil. Öldürenlerin suçunun Müslümanlara kalmaması için lanetlemeliyiz. Bunu kınarsak belki Müslüman ölümlerini de azaltabiliriz.

 

Öldüren teröristtir. Teröristler sayesinde Charlie haksızken haklı durumdadır. Peki, ne yapmak lazım? Merakım; daha önce Charlie’ye açılmış bir dava var mıdır? 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İktidar partisinden memnun musunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

Hızlı Muhabir
© Copyright 2013 Hızlı Muhabir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
MAGAZİN
MAGAZİN