TREN KAÇIYOR!


Bu makale 2014-12-16 15:41:11 eklenmiştir.
Ufuk Bediz PATARAYA

Türkiye diasporasi hala Abhazya'ya bir çivi çakma tartışmalarını yapmaya devam ederken.. (Yatırım yapmış  ve yatırım yapmayı  düşünen insanlarımıza teşekkür ederim)

    Avrupalı işadamları , Rusya Federasyonu ile Avrupa Birliği arasında kesilen ekonomik ilişkilerden dolayı çok büyük bir zarara uğradılar ...ve bu devam ettiğinden dolayı çeşitli alternatiflerin arayışındalar.

    Bu süreç böyle gitmeyecektir mutlaka düzelecektir ama eskisi gibi olmayacağı bir gerçek....Tekrar döneceğim bu satir başına ,daha kleyeceklerim var..

     Ama Türkiye diasporası hala küçük hesaplarla uğraşıyor. Çakacağı 3 -5 çivinin hesabını yapıyor.  Teraziye koyup tartıyor,  ağır gelmiş çivileri inceltelim hesaplarıyla  uğraşıyor ( ince çivi çaktığı  çatı ne kadar sağlam olacaksa artık  yaptığı ince hesap kitapla)

     Biraz ileriye dönüp bakma zamanı ufkunuzu geniş tutun ,at gözlüklerinizi çıkartın atin artık..

Abhazya Treni kaçıyor dikkat edin...

     Avrupalı is adamları bunu gördü, Abhazya’nın Rusya Federasyonu ile imzaladığı antlaşmanın önemini ,bu antlaşmanın Abhazya’nın istikrarına getirilerini çok iyi analiz ettiler. Siz bakmayın devletlerinin politikalarına .. Avrupalı işadamları olay farklı gözler. Zaten daha önceden Rusya Federasyonu ile imzalanmış olan gümrük birliği anlaşması ile Abhazya’mızın öneminin farkına çok önemini çok önceden kavradılar,,

      Evet Abhazya’nın bulunduğu coğrafyadaki stratejik değerini çok iyi biliyorlar, analizlerini hesaplarını çok iyi yapılıyorlar..

      Beyler yapılan hesap aynen su Abhazya üzerinden Rusya Federasyonu pazarına ve Şangay beşlisine nasıl ulaşırız...Ebetteki Abhazya askıyla gelmeyecek  vatanimiz ...sonuçta yapacakları yatarımın getirisini hesaplıyorlardır. Bu bir gerçek.

      Sevgili diasporamız ise konuşuyor konuşuyor konuşuyor.. Proje üretin insanlara anlatarak bire bir çalışın... Bir sonraki toplantıda görüşmek üzere deyip ayrılmayın... Birde bir sonraki toplantıda gelecek için yapılacakları sıralamadan önce bir önceki toplantıdan sonra bu toplantıya kadar olan süreçte neler ürettiğinizi ..anlatın .. anlatın.. süreç devletimiz için çalışma ve her türlü yatırım projelerini en kısa sürede hayata geçirmek olmalıdır... 

      Çakacak 3-4 çivinin hesabını bırakın lütfen... 

      

      Soydaşlarım;

       

      TREN KAÇIYOR! 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İktidar partisinden memnun musunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

Hızlı Muhabir
© Copyright 2013 Hızlı Muhabir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
MAGAZİN
MAGAZİN